Magdalena Zapadka – Trener Mentalny i Biznesu

TRENER-MENTALNY-TRENING-UMYSLU-MAGDALENA-ZAPADKA-MOTYWACJA-DETERMINACJA-PSYCHOLOGIA-SPORTU-BIZNESU-WEWNETRZNA-SILA-MISTRZOSTWO

Co znajdziesz w artykule?

W świecie profesjonalnego sportu czy biznesu, gdzie każda sekunda i każdy ruch mają znaczenie, Twoja siła mentalna jest równie ważna jak Twoje umiejętności fizyczne czy zawodowe. To właśnie Twoja odporność psychiczna może zadecydować o tym, czy staniesz na podium, czy pozostaniesz w tyle.

Zdajesz sobie sprawę, że potrzebujesz wsparcia eksperta, który pomoże Ci uwolnić pełnię Twojego potencjału, nie tylko mentalnego. Ale zanim zdecydujesz się na współpracę z trenerem mentalnym, musisz być pewna, że to odpowiednia osoba, która naprawdę zrozumie Twoje potrzeby, cele i aspiracje.

Od ponad dekady, wspieram ambitnych ludzi, a zwłaszcza kobiety w rozwoju pełni potencjału i wyjątkowości. Wielokrotnie przychodzili do mnie klienci, którzy niekoniecznie dobrze trafili, albo tacy, którzy nie zawsze wiedzieli o co pytać podczas wstępnej rozmowy.

W tym artykule, zebrałam ważne pytania, które pomogą Ci się przygotować do podjęcia decyzji o współpracy i wyborze najlepszego dla Ciebie eksperta. Znajdziesz tu zestaw kluczowych pytań, które pomogą Ci ocenić, czy jesteś gotowa na tę podróż oraz czy potencjalny trener mentalny jest odpowiednią osobą, aby Ci towarzyszyć. Ten zestaw, to Twoje narzędzie do głębokiej introspekcji i przemyślanego wyboru. Powodzenia!

Przez pytania takie jak: „Czy jestem gotowa na aktywną pracę nad swoim rozwojem mentalnym?” czy „Czy jestem gotowa zainwestować czas i środki finansowe w swój rozwój mentalny?”, zyskasz jasność co do swoich oczekiwań i gotowości na ten ważny krok. Pytania skierowane do potencjalnego trenera, takie jak: „Jakie doświadczenie ma Pan/Pani w pracy ze sportowcami czy ludźmi biznesu, zwłaszcza kobietami?” czy „Czy jest Pan/Pani dostępny/a w sytuacjach kryzysowych lub przed ważnymi zawodami, występami?”, pozwolą Ci dokładnie ocenić kompetencje i dostępność eksperta.

Nie pozwól, aby niepewność i brak informacji opóźniły Twoją podróż ku szczytom swoich możliwości. Zanurz się w lekturze tego artykułu, odpowiedz szczerze na każde z pytań i z pewnością znajdziesz trenera mentalnego, który będzie dla Ciebie idealnym przewodnikiem na drodze do sukcesu. Nie czekaj, zadbaj o swój rozwój mentalny już teraz i zobacz, jak Twoja kariera rozkwita!JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WSPÓŁPRACY Z TRENEREM MENTALNYM?

W dziedzinach, gdzie presja i oczekiwania są ogromne, ważne jest, aby każdy aspekt Twojego przygotowania był na najwyższym poziomie. Dlatego decyzja o współpracy z odpowiednim trenerem mentalnym jest równie ważna. Aby jednak ta współpraca była skuteczna, musisz być pewna dwóch rzeczy: swojej gotowości na tę podróż oraz kompetencji i dopasowania trenera mentalnego do Twoich potrzeb.

Postanowiłam podzielić pytania na dwie grupy: pytania, które powinnaś zadać sobie i pytania, które powinnaś zadać osobie, z którą zamierzasz podjąć współpracę.

Pierwsza grupa pytań skupia się na Twojej gotowości na współpracę i osobistym zaangażowaniu w proces rozwijania swoich umiejętności mentalnych. To ważne, ponieważ nawet najlepszy trener mentalny nie będzie w stanie Ci pomóc, jeśli nie jesteś gotowa aktywnie pracować nad sobą, być otwartą na zmiany i konstruktywną krytykę. Te pytania pomogą Ci zrozumieć, czy jesteś gotowa na tę podróż, czy jesteś gotowa zainwestować czas, energię i środki finansowe w swój rozwój mentalny.

Druga grupa pytań jest skierowana bezpośrednio do Twojego przyszłego trenera mentalnego. Te pytania pomogą Ci ocenić, czy dany specjalista jest odpowiednią osobą, aby Ci towarzyszyć i wspierać. Czy ma odpowiednie doświadczenie, metody pracy i dostępność, aby spełnić Twoje oczekiwania? Czy jest gotów dostosować się do Twoich indywidualnych potrzeb i celów?

Podział na dwie grupy pytań ma na celu zapewnienie, że obie strony – Ty i Twój przyszły trener mentalny – są gotowe na owocną współpracę, która pomoże Ci osiągnąć Twoje cele. To podejście gwarantuje, że Twoja decyzja będzie świadoma i dobrze przemyślana, co z kolei zwiększy szanse na sukces w Twojej karierze czy życiu.


Pytania, które każda ambitna osoba powinna sobie zadać:CZY JESTEM GOTOWA NA AKTYWNĄ PRACĘ NAD SOBĄ I SWOIM ROZWOJEM MENTALNYM?

„Czy jestem gotowa na aktywną pracę nad swoim rozwojem mentalnym?” jest ważnym pytaniem z kilku powodów. Przede wszystkim, to pytanie jest pierwszym krokiem do samoświadomości i samorealizacji. Bez zrozumienia swojej gotowości do pracy nad sobą, trudno jest osiągnąć prawdziwy postęp i rozwój.

To pytanie pozwala również zidentyfikować ewentualne bariery czy blokady mentalne, które mogą stanowić przeszkodę w osiągnięciu sukcesu. Czy jesteś gotowa, aby stawić czoła swoim lękom, niepewnościom i wątpliwościom? Czy jesteś gotowa, aby zainwestować czas, energię i zasoby w swoją przyszłość, swoje zdrowie mentalne i dobrostan?

Zadając sobie to pytanie, masz szansę zrozumieć, na jakim etapie jesteś w swoim życiu i karierze oraz jakie kroki musisz podjąć, aby przejść na kolejny poziom. To także okazja, aby zrozumieć, czy jesteś gotowa, aby przyjąć pomoc od innych – trenerów, mentorów czy terapeutów, którzy mogą Cię wspierać w Twoim rozwoju.

Odpowiedź na to pytanie pozwoli Ci również lepiej zrozumieć swoje wartości, priorytety i cele, co jest niezbędne do skutecznego planowania i osiągania sukcesu zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Zadając sobie to pytanie, dajesz sobie przestrzeń na refleksję, analizę i planowanie, co jest niezbędne do aktywnego i świadomego kształtowania swojego życia i kariery. Nie bój się szczerej odpowiedzi na to pytanie – to Twoja brama do osobistego i zawodowego sukcesu.JAKIE KONKRETNE CELE CHCĘ OSIĄGNĄĆ W RAMACH WSPÓŁPRACY Z TRENEREM MENTALNYM?

Jako trenerka mentalna wspierająca na co dzień ambitne osoby, zwłaszcza kobiety, chcę podkreślić, jak ważne jest, aby przed rozpoczęciem współpracy ze specjalistą zadać sobie podstawowe pytanie: „Jakie konkretne cele chcę osiągnąć, pracując nad swoją mentalnością?”

Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim, jasno zdefiniowane cele są kompasem, który kieruje Twoją pracą nad sobą. Pozwalają one na skoncentrowanie energii i zasobów na tym, co naprawdę jest dla Ciebie ważne, i pomagają unikać rozproszenia czy utraty motywacji.

Zadając sobie to pytanie przed skontaktowaniem się ze specjalistą, masz możliwość głębokiej refleksji nad swoimi pragnieniami, wartościami i priorytetami. To pozwoli Ci lepiej zrozumieć, czego naprawdę potrzebujesz, i zakomunikować to specjaliście, z którym planujesz pracować. W efekcie, współpraca będzie bardziej skoncentrowana, celowa i efektywna. Pamiętaj także, ze nie każdy trener mentalny, psycholog czy coach jest w stanie pracować z każdym celem. Wiedząc czego chcesz, jesteście w stanie już na początku określić czy osoba, do której się udajesz jest w stanie Ci pomóc.

Zadając sobie to pytanie, przygotowujesz grunt pod solidne fundamenty dla swojego rozwoju mentalnego, co z kolei przyczyni się do osiągnięcia przez Ciebie zamierzonych celów w sporcie, biznesie i życiu osobistym. Nie lekceważ tego kroku – to inwestycja w Twoją przyszłość i Twoje szczęście.CZY JESTEM OTWARTA NA DZIELNIE SIĘ MYŚLAMI, OBAWAMI I UCZUCIAMI Z TRENEREM MENTALNYM?

To pytanie jest kluczowe, ponieważ otwartość i gotowość do dzielenia się swoim wnętrzem są fundamentem skutecznej współpracy z profesjonalnym trenerem mentalnym. W tej współpracy niczego nie powinno zostawić się niedopowiedzianym. Bez tej otwartości trudno jest dotrzeć do źródła wyzwań i problemów, a co za tym idzie, znaleźć skuteczne rozwiązania i strategie radzenia sobie z nimi.

Zadając sobie to pytanie przed rozpoczęciem współpracy, masz szansę ocenić swoją gotowość do pełnego zaangażowania się w proces rozwoju mentalnego. To również okazja, aby zrozumieć, czy jesteś gotowa stawić czoła swoim lękom, obawom i wątpliwościom w bezpiecznym, wspierającym środowisku, jakim jest relacja z trenerem mentalnym.

Otwartość na dzielenie się swoimi myślami, obawami i uczuciami pozwala na głęboką pracę nad sobą, co przekłada się na lepsze wyniki w sporcie, biznesie, modelingu czy życiu osobistym. Umożliwia to również budowanie silnej, zaufanej relacji z trenerem, co jest kluczowe dla Twojego sukcesu i dobrostanu.

Zastanów się zatem nad tym pytaniem. Jeśli jesteś otwarta na dzielenie się swoim wnętrzem, droga do Twojego rozwoju i sukcesu będzie znacznie jaśniejsza i bardziej owocna. To inwestycja w Twoje zdrowie mentalne, Twoje relacje i przyszłość.CZEGO OCZEKUJĘ OD TRENERA MENTALNEGO?

Znasz swoje oczekiwania wobec profesjonalisty, którego zapraszasz do współpracy?

Zadaj sobie to pytanie, bo jest niezwykle ważne – pozwala na zrozumienie, czego konkretnie oczekujesz od specjalisty i jakie cele chcesz osiągnąć dzięki tej współpracy. To również okazja do zastanowienia się nad tym, jakie wartości są dla Ciebie ważne w relacji z ekspertem – czy szukasz wsparcia, empatii, konkretnych narzędzi i strategii, czy może wyzwań i motywacji do przekraczania swoich granic?

Odpowiadając sobie na to pytanie, masz możliwość dokładnego określenia swoich potrzeb i oczekiwań, co pozwoli na lepsze dopasowanie współpracy z odpowiednim specjalistą. To również szansa na zrozumienie, czy jesteś gotowa na aktywną współpracę, otwartość i zaangażowanie w proces rozwoju mentalnego.

Jasno zdefiniowane oczekiwania są także fundamentem skutecznej komunikacji z trenerem mentalnym. Dzięki nim możesz być pewna, że obie strony pracują nad tymi samymi celami oraz że Twoje potrzeby i pragnienia są zrozumiane i respektowane przez specjalistę, którego wybrałaś.

Zastanów się zatem nad swoimi oczekiwaniami wobec trenera mentalnego – jaka ma być rola tej osoby? Im lepiej je zrozumiesz i zdefiniujesz, tym większe prawdopodobieństwo, że współpraca z profesjonalistą rozwoju mentalnego przyniesie Ci satysfakcję i pozwoli osiągnąć zamierzone cele.CZY JESTEM GOTOWA DO REGULANYCH SPOTKAŃ I WYKONYWANIA ZADAĆ ZALECANYCH PRZEZ TRENERA MENTALNEGO?

Muszę podkreślić znaczenie zadawania sobie pytania: „Czy jestem gotowa na regularne spotkania i systematycznego wykonywania zadań oraz ćwiczeń związanych z rozwojem mentalnym?”. Nic się samo nie zadzieje! Zatrudnienie najlepszego specjalisty, zainwestowanie ogromnych pieniędzy nie przyniesie efektów, jeśli Ty sama nie będziesz systematycznie pracowała. Ważne, abyś wiedziała, że większość pracy wykonujesz sama, w swojej codzienności.

Ta świadomość jest niezbędna przed rozpoczęciem współpracy ze specjalistą w zakresie umiejętności psychospołecznych, ponieważ rozwój mentalny wymaga konsekwencji, zaangażowania i czasu! To proces, który obejmuje regularne spotkania, ćwiczenia i zadania, które mają na celu wzmocnienie Twojej mentalności, zwiększenie samoświadomości i rozwój umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu!

Poddając się refleksji przy tym pytaniu, masz okazję ocenić swoją gotowość i zaangażowanie w ten proces. Czy jesteś gotowa poświęcić czas i energię na regularne spotkania i ćwiczenia? Czy jesteś gotowa pracować nad sobą, nawet gdy będzie to wymagało stawienia czoła trudnym emocjom, myślom i przekonaniom?

Odpowiedź na to pytanie pozwoli Ci również lepiej zrozumieć swoje priorytety i zobaczyć, czy rozwój mentalny jest dla Ciebie na tyle ważny, aby zainwestować w niego swój czas i wysiłek. To również szansa na zrozumienie, czy jesteś gotowa na aktywne uczestnictwo w procesie rozwoju, co jest kluczowe dla osiągnięcia trwałych i znaczących zmian.

Zastanów się zatem nad tym pytaniem. Jeśli jesteś gotowa na regularne spotkania i ćwiczenia związane z rozwojem mentalnym, to wspaniale! To oznacza, że jesteś gotowa podjąć wyzwanie i pracować nad sobą, co z pewnością przyniesie Ci wiele korzyści w życiu osobistym i zawodowym.
JAKIE SĄ MOJE PRIORYTETY W ŻYCIU, SPORCIE, BIZNESIE?

Jako trenerka mentalna wspierająca ambitne osoby w sporcie czy biznesie, pragnę podkreślić istotność ustalania priorytetów i zadawania sobie pytania: „Jakie są moje priorytety w życiu, biznesie czy karierze sportowej?”. Jesteś pewna co jest Twoim priorytetem, do czego dążysz? W którą stronę kierujesz swoja energię?

Zadanie sobie tego pytania jest kluczowe przed rozpoczęciem współpracy z ekspertem ds. budowania wewnętrznej siły, ponieważ pozwala na zrozumienie, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. To pytanie pomaga zidentyfikować Twoje najważniejsze cele, wartości i pragnienia, co jest fundamentem skutecznego planowania i podejmowania decyzji.

Zastanawiając się nad swoimi priorytetami, masz szansę dokładnie określić, na co chcesz skupić swoją energię i zasoby. To pozwoli Ci lepiej zorganizować swoje życie i pracę, a także skuteczniej zarządzać swoim czasem i zasobami. Zrozumienie swoich priorytetów jest również kluczowe dla ustalenia granic i zachowania równowagi życiowej, co jest niezbędne dla Twojego dobrostanu i satysfakcji.

Zadając sobie to pytanie, masz również możliwość zrozumienia, czy Twoje obecne działania i wybory są zgodne z Twoimi priorytetami. Jeśli nie, to idealny moment, aby dokonać niezbędnych zmian i dostosować swoje życie tak, aby lepiej odzwierciedlało to, co jest dla Ciebie naprawdę ważne.

Zastanów się zatem nad swoimi priorytetami. Im lepiej je zrozumiesz i zdefiniujesz, tym łatwiej będzie Ci podejmować decyzje, które prowadzą Cię do osiągnięcia sukcesu i spełnienia w życiu osobistym, biznesie czy karierze sportowej.

Jeśli jednak, ustalanie priorytetów jest dla Ciebie wyzwaniem – nie martw się! Jedną z podstawowych umiejętności, której możesz nauczyć się z trenerem mentalnym jest skuteczność w działaniu, która nierozerwalnie powiązana jest z ustalaniem i zarządzaniem priorytetami. Nauczysz się!
CZY JESTEM GOTOWA ZAINWESTOWAĆ CZAS I PIENIĄDZE W MÓJ ROZWÓJ MENTALNY?

To pytanie jest fundamentalne przed podjęciem współpracy z każdym, w każdej dziedzinie, nie tylko z ekspertem ds. budowania mentalności. Inwestycja w rozwój, to inwestycja w Twoją przyszłość, Twoje szczęście i Twoje osiągnięcia na każdym polu życia! Zadając sobie to pytanie, masz szansę ocenić, czy jesteś gotowa podjąć to zobowiązanie i czy rozumiesz wartość, jaką taka inwestycja może przynieść Twojemu życiu, nie tylko zawodowemu.

Zastanawiając się nad tym pytaniem, warto również rozważyć, jakie są Twoje priorytety w życiu i czy rozwój mentalny jest dla Ciebie na tyle ważny, aby zainwestować w niego swój czas i pieniądze. To również okazja do zrozumienia, czy jesteś gotowa na aktywne uczestnictwo w procesie rozwoju, co jest kluczowe dla osiągnięcia trwałych i znaczących zmian.

Jeśli jesteś gotowa zainwestować czas i środki finansowe w swój rozwój mentalny, to wspaniale! To oznacza, że jesteś gotowa podjąć wyzwanie i pracować nad sobą, co z pewnością przyniesie Ci wiele korzyści w życiu osobistym i zawodowym. Do dobrze obrany kierunek na sukces!
CZY JESTEM GOTOWA NA ZMIANĘ?

O ponad dekady wspieram ambitnych ludzi, a zwłaszcza kobiety w ich drodze do sukcesu. Pracuję w sporcie, biznesie, modelingu czy mediach od ponad dekady. Wiele widziałam, wiele doświadczyłam dlatego chcę Ci zwrócić uwagę na bardzo istotne pytanie – Czy jesteś gotowa na to, aby wprowadzić zmiany w swoim życiu czy karierze na podstawie sugestii specjalisty?

Zadanie sobie tego pytania jest jak otwarcie drzwi do ogrodu pełnego możliwości. To moment, w którym zastanawiasz się, czy jesteś gotowa, aby pozwolić na rozkwit swojego prawdziwego potencjału. Czy jesteś gotowa, aby zaufać procesowi i otworzyć się na mądrość, wiedzę oraz doświadczenia osoby z którą zamierzasz współpracować?

Zmiana jest podróżą, pełną odkryć, nauki i wzrostu. To szansa na przebudzenie swojej prawdziwej siły, odwagi i determinacji. Zadając sobie to pytanie, przygotowujesz grunt pod przyszłe zwycięstwa, zarówno na arenie sportowej, biznesowej jak i w życiu osobistym. To okazja do zrozumienia, czy jesteś gotowa na to, aby z radością i otwartością przyjąć nowe perspektywy, strategie i narzędzia, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele. Czy jesteś gotowa na próbowanie i testowania czegoś innego?

Zastanów się nad tym pytaniem z życzliwością i troską o siebie. Jeśli jesteś gotowa na wprowadzenie zmian, Twoja podróż ku sukcesowi będzie pełna inspiracji i osobistego rozwoju. Z radością i entuzjazmem otwórz się na nowe możliwości, które niesie ze sobą współpraca z trenerem mentalnym. To Twoja droga do osiągnięcia najwyższych szczytów w sporcie, biznesie i życiu osobistym. Ciesz się każdym krokiem tej rozwojowej podróży.

Zaufanie do sugestii i zadań od eksperta jest kluczowym elementem Twojego rozwoju mentalnego. Nawet jeśli niektóre propozycje początkowo mogą wydawać się niezrozumiałe lub niewygodne, pamiętaj, że są one częścią starannie zaprojektowanego procesu, mającego na celu wsparcie Ciebie w osiągnięciu Twoich celów. Specjalista w zakresie budowania mentalności posiada ekspercką wiedzę i doświadczenie, które pozwalają dostrzec to, co jest dla Ciebie najlepsze, nawet jeśli nie jest to od razu oczywiste.

Zaufanie temu procesowi jest jak poddanie się przewodnictwu kompasu na nieznanej ścieżce – choć nie zawsze widzisz całą drogę przed sobą, wiesz, że jesteś prowadzona we właściwym kierunku. Zaufanie ekspertowi i otwartość na jego sugestie i zadania, nawet te niewygodne, to wyraz Twojej gotowości na prawdziwą transformację i wzrost!

Z otwartym sercem i umysłem podejdź do procesu i współpracy z trenerem mentalnym, pozwalając sobie na przejście przez to doświadczenie z zaufaniem i otwartością. Odkryj nowe horyzonty swoich możliwości, siły i sukcesu.
CZY JESTEM GOTOWA, ABY PRACOWAĆ NAD SWOJĄ ODPORNOŚCIĄ PSYCHICZNĄ?

To pytanie jest jak nasionko, które możesz zasadzić w ogrodzie swojego życia. Czy jesteś gotowa podjąć starania, aby to nasionko podlać, pielęgnować i pozwolić mu rozkwitnąć w silne drzewo odporności? Czy jesteś gotowa, aby z determinacją i zaangażowaniem pracować nad swoją wewnętrzną siłą, która pozwoli Ci stawić czoła wyzwaniom życia z gracją i pewnością siebie?

Praca nad odpornością psychiczną to podróż – proces, który wymaga odwagi, zaangażowania i aktywnego udziału. To jak budowanie mostu, który przeniesie Cię przez burze życia do krainy spokoju, równowagi i dobrobytu. Nawet jeśli droga będzie czasem wyboista, pamiętaj, że z każdym krokiem budujesz swoją siłę, odporność i mądrość.

Zastanów się nad tym pytaniem z sercem pełnym nadziei i gotowości na wzrost. Jeśli jesteś gotowa aktywnie pracować nad swoją odpornością psychiczną, otworzysz przed sobą nowy rozdział. To Twoja ścieżka do życia pełnego świadomości, spokoju, radości i głębokiego zadowolenia z siebie. Niech ta podróż będzie dla Ciebie źródłem niekończącej się inspiracji i siły.PYTANIA DO TRENERA MENTALNEGO:JAKIE TRENER MA DOŚWIADCZENIE W PRACY Z OSOBAMI Z MOJEJ BRANŻY CZY WYZWANIAMI, Z KTÓRYMI SIĘ MIERZĘ?

Uwielbiam swoją pracę i profesję, żyję tym każdego dnia, od wielu lat. Z radością i niesłabnącym entuzjazmem odpowiadam potencjalnym klientom na to pytanie. Swobodnie opowiadam o swoim doświadczeniu, zwłaszcza w pracy z ambitnymi ludźmi, którzy odnieśli sukces w sporcie czy biznesie. Moja podróż jako trenerki mentalnej rozpoczęła się wiele lat temu i od tego czasu miałam zaszczyt towarzyszyć wielu osobom w ich drodze do osiągnięcia celów, zarówno zawodowych, jak i osobistych.

Po tym jak ktoś mówi o swojej pracy, o swoich działaniach, sukcesach, a przede wszystkim o tym, jak radzi sobie z wyzwaniami. Dlatego pytanie to jest bardzo istotne, bo pozwala na zrozumienie, czy dana osoba ma odpowiednie kompetencje, wiedzę i umiejętności, aby Cię wspierać na drodze do osiągnięcia celów.

Zapytanie o doświadczenie trenera daje Ci wgląd w jego historię pracy z innymi, metody, które stosuje, a także pozwala ocenić, czy jego podejście będzie dla Ciebie odpowiednie. To również okazja, aby dowiedzieć się, czy trener ma doświadczenie w pracy z osobami o podobnych celach, wyzwaniach czy troskach, co jest istotne dla skutecznej współpracy i relacji między Wami.

Ważne jest, abyś czuła się komfortowo i bezpiecznie, dzieląc się swoimi myślami, uczuciami i obawami, to fundament Twojego rozwoju mentalnego.

Doświadczenie trenera, to Twoja droga i ekspertyza, które pomogą Ci rozwijać się, wzmacniać i osiągać swoje cele z pewnością i radością.JAKIE METODY PRACY I TECHNIKI W SWOJEJ PRACY STOSUJE TRENER MENTALNY?

Zapytanie o metody pracy trenera mentalnego to bardzo ważny etap w procesie doboru specjalisty. Dlaczego? Bo to trochę jak sprawdzenie, czy buty, które zamierzasz kupić, są w Twoim rozmiarze. Każdy z nas jest inny i to, co działa na jedną osobę, niekoniecznie będzie działać na inną.

Pytając o metody pracy, dowiesz się, jakie narzędzia i techniki będą używane podczas waszych spotkań. To pozwoli ocenić, czy te metody będą dla Ciebie odpowiednie i czy będziesz się czuła z nimi komfortowo. To także szansa, aby zrozumieć, czy trener mentalny jest otwarty na dostosowanie swojego podejścia do Twoich indywidualnych potrzeb i celów.

To pytanie pomaga też zrozumieć, czy będziesz mogła skutecznie pracować z trenerem nad swoim rozwojem. Jeśli metody, które stosuje, są akceptowalne i pasują do Twojego stylu życia, łatwiej będzie Ci zaangażować się w proces rozwoju i osiągnąć zamierzone cele.

Więc pamiętaj, aby zadać to pytanie na samym początku. To Twoja droga do znalezienia odpowiedniego wsparcia i ekspertyzy, które pomogą Ci rozwijać się i osiągać swoje cele z pewnością i spokojem.
JAKIE CERTYFIKATY, DYPLOMY I KWALIFIKACJE POSIADA TRENER MENTALNY?

Powiedzmy sobie szczerze, że nie każdy, kto posiada dyplom psychologa, jest dobrym psychologiem. Nie każdy, kto posiada prawo jazdy potrafi jeździć samochodem i nie każdy po medycynie jest świetnym lekarzem, ale… Potwierdzenie edukacji, rozwoju czy certyfikacja umiejętności specjalistycznych jest bardzo, bardzo ważna!

Zapytanie o certyfikaty lub kwalifikacje trenera mentalnego to istotny element przygotowań do współpracy. Nigdy nie bój się o nie pytać! Dlaczego to takie ważne? To trochę jak upewnienie się, że osoba, która ma naprawić nasz samochód, jest wykwalifikowanym mechanikiem, a nie tylko entuzjastą motoryzacji.

Pytając o kwalifikacje, możesz sprawdzić, czy trener ma odpowiednie wykształcenie i wiedzę, aby Ci pomóc. To gwarancja, że metody i techniki, których będzie używać, są sprawdzone i bezpieczne. To także dowód na to, że trener ciągle się kształci i jest na bieżąco z najnowszymi badaniami i trendami w dziedzinie psychologii sportu, biznesu czy innej dziedziny.

Nie zapomnij zadać tego pytania przed rozpoczęciem współpracy. To Twój sposób na upewnienie się, że Twoja droga do sukcesu jest wytyczona przez eksperta z prawdziwym doświadczeniem i wiedzą.JAK CZĘSTO ODBYWAJĄ SIĘ SESJE I JAK DŁUGO TRWAJĄ?

To pytanie, to trochę jak sprawdzenie rozkładu jazdy przed podróżą pociągiem. Musisz wiedzieć, o której odjeżdża pociąg, aby na czas dojechać na stację.

Pytając o częstotliwość i długość sesji, możesz lepiej zaplanować swój czas i upewnić się, że sesje z trenerem mentalnym będą pasować do Twojego harmonogramu. To także pozwoli Ci zrozumieć, ile czasu będziesz musiała poświęcić na pracę nad swoim rozwojem mentalnym, co jest ważne dla osiągnięcia Twoich celów.

Zadając to pytanie, masz też możliwość oceny, czy podejście trenera do czasu sesji jest dla Ciebie odpowiednie. Niektórzy z nas wolą krótsze, ale częstsze spotkania, podczas gdy inni wolą rzadsze, ale dłuższe sesje. Nie bój się upewnić czy wybrany przez Ciebie schemat będzie wygodny i efektywny. To sposób na upewnienie się, że Twoja współpraca z trenerem mentalnym będzie dobrze zorganizowana i dostosowana do Twoich potrzeb i możliwości czasowych.JAKIE SĄ KOSZTY WSPÓŁPRACY I CZY SĄ DOSTĘPNE PAKIETY CENOWE?

Odważnie pytaj o koszty współpracy i dostępne pakiety cenowe – to ważne. Dlaczego? To jak sprawdzenie cen przed zakupem czegoś w sklepie. Musisz wiedzieć, ile coś kosztuje, żeby móc zdecydować, czy na to stać Twoją kieszeń.

Pytając o koszty i pakiety cenowe, dowiesz się, ile będziesz musiała zapłacić za sesje. To pozwoli Ci zaplanować swój budżet i upewnić się, że współpraca z trenerem jest dla Ciebie finansowo możliwa. To także okazja, aby dowiedzieć się, czy trener oferuje różne pakiety cenowe, które mogą być bardziej dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

To też szansa ocenienia, czy wartość, którą oferuje trener, jest dla Ciebie odpowiednia. Czy cena odpowiada jakości usług, jakich się spodziewasz, i czy jesteś gotowa zainwestować te środki w swój rozwój?CZY TRENER MENTALNY JEST DOSTĘPNY W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH, PRZED WAŻNYMI WYSTĘPAMI, W CZASIE STARTÓW?

Zastanawiasz się, czy trener mentalny będzie dostępny w sytuacjach kryzysowych lub przed ważnymi zawodami? To świetne pytanie do zadania na początku współpracy. Dlaczego? Bo życie jest pełne niespodzianek i czasem potrzebujemy wsparcia akurat wtedy, gdy się tego najmniej spodziewamy.

Kiedy pytasz o dostępność trenera w kluczowych momentach, masz szansę dowiedzieć się, czy możesz na nim polegać, gdy będzie Cię to najbardziej potrzebne. To ważne, abyś wiedziała, czy trener będzie dla Ciebie dostępny, gdy będziesz musiała stawić czoła niespodziewanym wyzwaniom lub stresującym sytuacjom. Dla własnego dobrostanu psychicznego, ustal to na początku współpracy.

To pytanie pomoże Ci też zrozumieć, czy trener jest elastyczny i czy jest w stanie dostosować się do Twoich potrzeb, nawet gdy nie są one zaplanowane z wyprzedzeniem. To ważne dla budowania relacji opartej na zaufaniu i wsparciu.

Więc, choć to pytanie może wydawać się proste, ma wielkie znaczenie. Upewnij się, że otrzymasz na nie jasną odpowiedź, zanim zdecydujesz się na współpracę z trenerem mentalnym. To Twój sposób na zapewnienie sobie wsparcia, gdy będziesz tego najbardziej potrzebować.
CZY TRENER MENTALNY PRZYGOTOWUJE INDYWIDUALNY PLAN ROZWOJU?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy trener mentalny przygotowuje indywidualny plan rozwoju dla swoich klientów – to odpowiedź brzmi tak! Odpowiedź nie zawsze jest taka oczywista, dlatego warto zapytać.

Każdy człowiek jest inny, z unikalnymi celami, potrzebami i wyzwaniami. Dlatego indywidualny plan rozwoju jest ważny – jest jak mapa skrojona na miarę Twojej podróży w rozwoju mentalnym.

Kiedy pytasz o indywidualny plan rozwoju, dowiesz się, czy trener poświęci czas, aby Cię poznać i zrozumieć Twoje cele i potrzeby. To pokazuje, czy jest gotów dostosować swoje metody i podejście, aby pomóc Ci osiągnąć najlepsze wyniki.

Zadając to pytanie, masz też okazję dowiedzieć się, jak trener planuje śledzić Twój postęp i dostosowywać plan w miarę jak będziesz się rozwijać. To ważne, abyś czuła, że jesteś traktowana indywidualnie, a nie jak kolejny klient na długiej liście.

Nie bój się zapytać o indywidualny plan dla Siebie. To Twoje prawo, aby wiedzieć, czy trener jest gotów zainwestować czas i wysiłek, aby pomóc Ci osiągnąć Twoje cele i marzenia.

Nie musi to być plan, który otrzymasz na piśmie. To trener powinien potrafić układać plan rozwoju i szkolenie metodycznie. Powinien wiedzieć czego potrzebujesz, które umiejętności i na którym etapie zacząć rozwijać. Wszystko powinno odpowiednio następować po sobie i układać się w jedną całość. Profesjonalista nie porusza się bez mapy – słucha, układa i robi z Tobą postępy!
CZY JEST MOZLIWOŚĆ PODPISANIA UMOWY OKREŚLAJĄCEJ ZASADY WSPÓŁPRACY, ZAKRES USŁUG I OBOWIĄZKI OBY STRON?

Podejmując współpracę z trenerem mentalnym, także warto zapytać o możliwość podpisania umowy. Dlaczego? Umowa to jak jasne i zrozumiałe zasady gry. Określa, czego możesz się spodziewać od trenera i co on oczekuje od Ciebie. To sposób na uniknięcie nieporozumień i zapewnienie, że obie strony są na tej samej stronie.

Umowa określa zakres usług, które otrzymasz, co pozwala Ci dokładnie wiedzieć, na co wydajesz swoje pieniądze. Zawiera też informacje o obowiązkach obu stron, co pomaga zbudować wzajemne zaufanie i szacunek.

Zadając pytanie o umowę, dowiesz się też, czy trener prowadzi swoją praktykę profesjonalnie. To pokazuje, że dba o swoich klientów i chce zapewnić im najlepsze doświadczenie.

Więc pamiętaj, aby zapytać o umowę przed rozpoczęciem współpracy. To Twój sposób na upewnienie się, że wszystko jest jasne i przejrzyste od samego początku, co pozwoli Ci skupić się na swoim rozwoju z pełnym zaufaniem do procesu.
CZY TRENER MENTALNY JEST OTWARTY ZA STAŁY KONTAKT I KOMUNIKACJĘ W TRAKCIE TRWANIA WSPÓŁPRACY, UMOWY?

Komunikacja jest jak most, który łączy Ciebie i Twojego trenera, umożliwiając płynny przepływ informacji, myśli i uczuć.

Kiedy pytasz o możliwość stałego kontaktu, dowiesz się, czy trener jest dostępny, aby odpowiedzieć na Twoje pytania, rozwiać wątpliwości czy po prostu Cię wysłuchać, gdy tego potrzebujesz. To ważne, abyś czuła, że jesteś wspierana przez cały czas trwania współpracy, a nie tylko podczas ustalonych sesji.

Zadając to pytanie, masz też szansę ocenić, czy styl komunikacji trenera jest zgodny z Twoimi preferencjami. Czy wolisz regularne aktualizacje przez e-mail, czy może preferujesz szybki kontakt telefoniczny? Upewnij się, że trener jest w stanie dostosować się do Twoich potrzeb komunikacyjnych.

Więc nie wahaj się zapytać o stały kontakt i komunikację. To Twój sposób na zapewnienie sobie wsparcia, które jest dostępne wtedy, gdy tego najbardziej potrzebujesz, co pomoże Ci czuć się pewniej i bezpieczniej w trakcie całego procesu rozwoju.
CZY I JAK PRZESTRZEGANE SĄ ZASADY ETYKI ZAWODOWEJ, ZACHOWANIE POUFNOŚCI I OCHRONA PRYWATNOŚCI?

Przed rozpoczęciem każdej współpracy, nie tyko z trenerem mentalnym, koniecznie pytaj o zasady etyki zawodowej, zwłaszcza w zakresie zachowania poufności i ochrony Twojej prywatności. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ Twoje myśli, uczucia i informacje, którymi się podzielisz, są cennym skarbem, który zasługuje na szacunek i ochronę. Są tylko Twoje i nikt nie może ich dalej przekazywać!

Profesjonalisty nie musisz o to pytać, zazwyczaj sam na początku poruszy tę kwestę, ale mniej to pytanie na liście obszarów, które chcesz poruszyć przed rozpoczęciem potencjalnej współpracy.

To pozwoli Ci ocenić, czy możesz czuć się bezpiecznie, dzieląc się swoimi myślami, obawami i celami. To także okazja, aby dowiedzieć się, czy trener ma jasne procedury dotyczące ochrony Twoich danych i informacji. Ocenisz, czy wartości i standardy etyczne trenera są zgodne z Twoimi oczekiwaniami i czy możesz mu zaufać. To ważne dla budowania silnej i zdrowej relacji opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Nie zapomnij zapytać o zasady etyki zawodowej trenera i przestrzeganie tajemnicy Waszych spotkań i rozmów. Możesz wymagać tego także na piśmie. To Twój sposób na upewnienie się, że Twoja prywatność i poufność są chronione, co pozwoli Ci swobodnie i otwarcie pracować z daną osobą.WSPÓŁPRACA

Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia? Myślisz o zmianie w życiu zawodowym lub osobistym? Stoisz w miejscu i boisz się zrobić kolejny? A może po prostu myślisz o rozwoju osobistym, bo chcesz zacząć robić to, co od lat pozostaje tylko w sferze Twoich marzeń?


Znam się na tym jak mało kto! Pracuję w biznesie i profesjonalnym sporcie. Jestem Certyfikowaną Trenerką Mentalną, Licencjonowaną Międzynarodową Konsultantką i Trenerką Odporności Psychicznej, Trenerką Biznesu w zakresie Kompetencji Liderskich i Społecznych oraz Life Coach. Mentorką towarzyszącą w głębokiej zmianie osobistej.

Specjalizuję się treningu mentalnym, psychologii mistrzostwa oraz rozwoju umiejętności liderskich. Maksymalizuję potencjał, oswajam wewnętrznych sabotażystów i pomagam osiągać niezwykłe cele, niezwykłym ludziom. Szczególnie cenię sobie pracę z ambitnymi kobietami, które chcą od życia więcej!


Napisz do mnie. Porozmawiajmy!

hello@magdalenazapadka.com


Trener Mentalny | Trening Mentalny | Rozwój Osobisty | Odporność Psychiczna | Wewnętrzna Siła | Emocje | Psychologia Sportu | FRIS | Przywództwo | Zarządzanie Ludźmi | Sukces i Mistrzostwo | Potencjał | Komunikacja | Mindset


Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to Top